В який час вживати протеїн?

Протеїн є невід’ємною частиною бодібілдингу, а також інших видів спорту, однак його цінність вкрай завищена маркетологами. Існує міф, що нібито за один прийом засвоюється не більше 30 грамів білка, проте мало хто вказує, якого саме білка, оскільки і так «зрозуміло», що сироваткового. Однак, крім сироваткового, є й інші види.

Наприклад, білок з курячої грудки надійде в волокна мускулатури не раніше ніж через дві доби після попадання в травний тракт, червоне м’ясо віддасть свої амінокислоти приблизно через шість днів. Але заковика полягає в тому, що крім разового прийому курячої грудки за ці два дні людина їсть ще й іншу їжу, що в цілому знижує біологічну цінність білка.

Якщо точніше, не так важлива кількість споживаного протеїну, як його цінність. Адже давно відомо, що незбалансований раціон призводить до гниття їжі в кишечнику, що на 90-99% знижує якість продуктів, нехай навіть вони свіжі.

Якщо, наприклад, одночасно з’їсти стейк з картоплею, то в кращому випадку білку ви отримаєте 0,5-1 грам (мається на увазі порція середньостатистичної людини). А якщо ви під час поїдання вареної курячої грудки з’їсте гілочку броколі, то цінність споживаного білку зросте в кілька разів (якщо до цього кишечник не був забитий: амінокислоти надходять у м’язи з кишечнику, а не з шлунка).

Ось і виходить, що не так важлива кількість прийому білка, як його якість. Але питання полягає в іншому: коли приймати білок?

Відповідь: в той час, коли чистий кишечник!

Анаболічне або білково-вуглеводне вікно придумали маркетологи для того, щоб споживач швидше витрачав продукт і внаслідок цього швидше його купував. Не має значення, коли ви вип’єте протеїновий коктейль, якщо при попаданні в кишечник його біологічна цінність зменшиться до нуля.

Про те, які продукти сумісні, а які ні, написано багато книг – важливо зрозуміти саму ідею, що найбільш оптимальний час для прийому будь-якого білка буде той, коли кишечник не забитий гидотою і готовий засвоювати білок. Тобто час доби теж має величезне значення.

Більш того, якщо ви не усвідомлюєте цей факт, то можете конкретно нашкодити собі, оскільки незбалансоване харчування призводить до виділення токсинів з гнилої їжі в кишечнику, що не просто гальмує прогрес в спорті, але і може привести до маси негативних побічних ефектів.

Успіхів, наснаги, щатя, радості, жиму в двісті і міцного здоров’я, дорогі друзі!

Джерело

Комментирование и размещение ссылок запрещено.